Дерев'яне Модельне Оснащення
Для отримання додаткової інформації зв'яжіться з нами
Зв'яжіться з нами
Дерев'яне Модельне Оснащення
Для отримання додаткової інформації зв'яжіться з нами
Зв'яжіться з нами
Previous slide
Next slide

Дерев'яне Модельне Оснащення .

Деревина є традиційним матеріалом для виготовлення модельного оснащення. Крім деревини також широко поширене використання МДФ, звичайної фанери або вологостійкої фанери ФСФ. Вартість модельного комплекту, виготовленого з деревини, МДФ або фанери нижче ніж при використанні дорогих матеріалів таких як метал, алюміній або полімерні матеріали.

Дерев’яне модельне оснащення буде відмінним вибором при малому обсязі партії виливок. Залежно від дбайливості експлуатації, правильності догляду з використанням антиадгезійних мастил дані оснащення можна застосовувати до 500 циклів. Іноді оснащення в найбільш зношуваних місцях посилюють металом або полімерним матеріалом.

Дерев’яне модельне оснащення в основному виготовляють з сосни, модрини або ялини. Для складних стержневих ящиків використовують березу або вільху, а для облицювання – бук, клен, ясен. Важливо, щоб деревина була висушена. Тому перед використанням заготовлені дошки сушать в природних умовах або ж використовують сушильні камери. При сушінні дощок в сушильних камерах для уникнення розтріскування їх попередньо пропарюють за допомогою пари, яку подають в камеру. Також під час сушіння можливі викривлення і зміни дощок в розмірах, тому при виготовленні моделі по робочому кресленню деталі модельник збільшує всі розміри на величину усадки.

По міцності дерев'яні моделі поділяються на 3 класи:

1 клас-моделі, які призначені для серійного виробництва і для отримання промоделей. В даному випадку матеріалом служить витримане дерево твердих порід: дуб, бук або клен. У великих моделей всю основну частину виконують з сосни, а виступаючі частини і кути з бука або клена (іноді з кольорового металу).

2 клас-моделі для обмеженого числа формувань. В даному випадку використовується матеріал зниженої якості з більш м’яких порід дерева (вільхи, сосни, липи).

3 клас-моделі для разових виливків. В даному випадку матеріалом служить сосна іноді ялина.

Основний недолік використання виключно деревини при виробництві — це те, що натуральне дерево має нестабільні геометричні характеристики (не зберігає свої габаритні розміри і форму при впливі температури і вологи).

На нашому підприємстві всі деталі виготовляються на ЧПУ верстатах. Після виготовлення деталей модельного комплекту на ЧПУ верстаті, вони шліфуються, просочуються антиадгезійними засобами після чого покриваються спеціальною ґрунтовкою для захисту від вологи і фарбуються емаллю на поліуретановій основі, яка стійка до механічних і хімічних впливів.

Дерев’яне модельне оснащення, виготовлене з фанери або вологостійкої фанери ФСФ.


Фанера є найбільш популярним матеріалом у виготовленні модельного оснащення.

Основні переваги використання фанери при виробництві:

  • більш стабільні геометричні характеристики ніж у натурального дерева
  • матеріал легко піддається обробці
  • готовий модельний комплект має невелику вагу
  • низька ціна

Основний недолік фанери-це шарувата структура. Тому все оснащення вимагае ретельної обробки поверхні і для того, щоб отримати ідеально рівну поверхню потрібно наносити як мінімум 3 шари грунтовки і ретельно вишкурювати.

Подібна модельна оснастка відмінно підходить для дрібносерійного виробництва.

Дерев’яне модельне оснащення, виготовлене з МДФ.


Основні переваги використання МДФ:
  • матеріал легко піддається обробці матеріал
  • має щільну однорідну структуру
Основні недоліки використання МДФ:
  • матеріал дуже м’який
  • матеріал боїться вологи, тому потрібно обов’язково використовувати спеціальні просочення для поліпшення захисту матеріалу від вологи.
Дані матеріал ідеально підходить для художньої модельного оснащення. Його структура дозволяє створювати тонкі художні орнаменти з мінімальним доведенням після верстата. На підприємстві Model Poltava виготовляються дерев’яну модельну оснастку з натурального дерева, ФСФ або МДФ будь-якої складності і в найкоротші терміни.

Ми використовуємо сучасне обладнання, передові програми для проектування з використанням 3D-моделей, що дозволяє створювати модельне оснащення з дерева будь-якої складності з високим рівнем точності і в найкоротші терміни.

Забезпечення повного циклу виготовлення дерев'яного модельного комплекту. Повна відповідність технології виробництва згідно стандартів України та країн Євросоюзу. Висока надійність, ремонтопридатність і розмірна точність оснащення. Гарантія максимальної геометричної точності одержуваних виливків. Оптимальна цінова політика.

Важливо розуміти, що дерев'яне модельне оснащення для ливарного виробництва крім самих формоутворюючих поверхонь також містить в собі систему литникових каналів, по яких буде надходити метал. Розмір даних каналів потрібно правильно розрахувати, враховуючи технологію ливарного виробництва. Також важливо витримувати правильні ухили. Крім цього, процес створення стрижневих ящиків (як одного з важливих елементів комплекту) є технологічно складним і трудомістким процесом. Тому якщо ви не є експертом в технології ливарного виробництва, краще звернутися до фахівців нашої компанії. Це допоможе вам зберегти час і гроші.

Наші роботи

Прокрутити вгору